Co kot robi zimą?

Posted On: piątek, Grudzień 10th, 2010 at 22:07

ŚPI.

I je.

I to wszystko. Wciąż wychodzi do nas jak wracamy do domu, wciąż interesuje się, jak przychodzą goście, ale to wszystko. Śpi jakieś 20 godzin na dobę, a resztę czasu leży nie śpiąc. Oraz udaje Kota Który Nie Jadł Od trzech Dni, szczególnie jak ktoś nas odwiedza. Zniknęły szaleńcze gonitwy po całym mieszkaniu, bieganie za dziećmi – kot przeszedł w życie w pozycjach horyzontalnych. I tyle. W dodatku częściej kładzie się w łóżkach ludzi, na ludziach, na poduszkach, na wygrzanych przez ludzi miejscach (motyw: wstajesz na parę sekund z krzesła, a potem mało nie siadasz na kocie, albo: wychodzisz w środku nocy do kibelka, wracasz i nie masz się gdzie położyć, bo w ciągu tej minuty, kiedy cię nie było, twoje łóżko zostało podstępnie zasiedlone przez kota i dzieci).

Utył, uspokoił się, przyzwyczaił do nas – jest gru… zaokrąglonym, leniwym, zadowolonym kocurem, wciąż bardzo lubi nas całować, z Mają czasem walczą, ale mam wrażenie że już dla sportu, a nie o przywództwo, Szczęściarz uznał, że nie ma co się z małą księżniczką naparzać, i tak ona wygra.

I na koniec coś, co brzmi jak dowcip, ale jest samą prawdą:
- Jak sprawdzić, czy kot żyje?
- Otworzyć lodówkę.
Z drugiego końca mieszkania, w najgłębszym śnie usłyszy i przyleci zobaczyć czy aby nie wyjmuje się czegoś, co mógłby zjeść… no bo przecież jest Biednym, Głodzonym Koteczkiem, Co Nie Jadł Od Trzech Dni.

Tags: , , ,

Categories: fotokot, życie codzienne

2 Responses to “Co kot robi zimą?”

  1. Alquana pisze:

    Nasze też głównie śpią,23h na dobę. Niestety, ta 1h kiedy nie śpią i dostają małpiego rozumu galopując po ścianach następuje zwykle jakoś w okolicy 5 na ranem…

  2. Yano pisze:

    Nie od dziś wiadomo, że drugie imię kota to dźwięk otwieranej lodówki. Albo pojemnika z karmą. Albo puszki tuńczyka. Albo czegokolwiek innego, co zawiera w sobie choćby sugestię jedzenia. :)

Leave a Reply